چهارشنبه، ۲۲ آذر ۱۳۹۶

اخبار

دریافت خلافی خودرو نیز اینترنتی شد

دریافت خلافی خودرو نیز اینترنتی شد
زاه اندازی سایت راهور 120 از امروز صبح آغاز شد و خدمات متنوع مربوط به خودرو اعم از میزان جریمه و خدمات صدور گواهینامه و... را ارائه می دهد. صبح امروز در مراسمی با حضور سردار اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی و سردار اسکندر مومنی، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا سایت راهور 120 به نشانی(http://www.rahvar120.ir) به طور رسمی رونمایی شد. این سایت از حدود یک ماه پیش فعالیت آزمایشی خود را آغاز کرده بود.
شهروندان می‌توانند با مراجعه به این سایت از خدمات آن شامل اطلاع از تخلفات رانندگی، وضعیت ترافیک جاده‌ها،خدمات صدور گواهینامه،خدمات ترافیکی، ردگیری مدارک ارسال شده به پست اعم از گواهینامه و کارت و شناسنامه خودرو، استعلام نمره منفی و آخرین وضعیت جوی مطلع شوند.
ازسوی دیگر بازرسان کنترل نامحسوس پلیس راهور ناجا نیز می‌توانند تخلفاتی را که مشاهده می‌کنند ازثبت سیستم دستی خارج کرده و با کد و شناسه‌ای که در اختیار آنها قرار می‌گیرد در این سامانه ثبت کنند.
سردار اسکندر مومنی،رئیس پلیس راهور ناجا درمراسم آماری ازکشته های تصادفات تا پایان مرداد۹۲ ارائه کرد وگفت:در پنج ماه نخست سال 92، فوتی‌های جاده‌ای نسبت به سال گذشته ۱۰.۸ درصد کاهش داشته است. دروافع حدود ۹۰۰ نفر در این مدت کمتر کشته شدند.

سردار مومنی با اشاره به راه اندازی آزمایشی این سامانه راهور ۱۲۰ گفت: در ۲۰ روز از شهریورماه بیش از یک میلیون و ۶۷۰ نفر از سامانه راهور ۱۲۰ بازدید داشتند. مردم با مراجعه به سایت راهور۱۲۰ می‌توانند از اطلاعاتی همچون وضعیت جوی-ترافیکی جاده‌ها، استعلام خلافی و نمره منفی و تصادفات مهم آگاه شوند.

خبرگزاری اقتصادی ایران(اکونیوز)
۲۷ شهریور ۱۳۹۲ ۱۰:۱۱

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.