یکشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۸
 

اخبار

اولین مجتمع فرهنگی دیجیتال خراسان رضوی افتتاح شد

اولین مجتمع فرهنگی دیجیتال خراسان رضوی افتتاح شد
اولین مجتمع فرهنگ دیجیتال استان خراسان رضوی به نام امام رضا(ع) ظهر پنج شنبه 21 خردادماه باحضور رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح شد.

 

اولین مجتمع فرهنگ دیجیتال استان خراسان رضوی به نام امام رضا(ع)،ظهر پنج شنبه 21 خردادماه در حاشیه اولین نشست هم اندیشی فعالان فناوری اطلاعات در فرهنگسرای فناوری و رسانه مشهد، به بهره برداری رسید.

دکتر سید مرتضی موسویان، رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم از ابتکار مسئولین فرهنگی استان در راه اندازی این مجتمع تقدیر و خاطرنشان کرد: با توجه به سرعت حرکت بدنه جامعه به سمت دنیای تکنولوژیک و استفاده از امکانات عالم مجازی، زمینه سازی در جهت استفاده از استعدادهای بالقوه موجود در این بخش برای جهت دهی به فعالیتهای جامعه و اثربخشی فرهنگی از اقدامات ضروری است و این مهم به کمک مراکزی از جمله مجتمع فرهنگ دیجیتال خراسان رضوی دست یافتنی است.

موسویان اظهار داشت: هم اکنون میزان حضور مردم کشورهای توسعه یافته در فضای مجازی با حضور در فضاهای غیر مجازی برابری می کند و در سال 2020 حدود 85 درصد مردم دنیا زیرپوشش این شبکه ها قرار می گیرند و از خدمات آنها استفاده می کنند. از چند سال گذشته جامعه اطلاعاتی به جامعه شبکه ای تبدیل شده و فضای مجازی بخش غالب این فضا را به خود اختصاص داده است. با توجه به توسعه روزافزون فضای مجازی در آینده نزدیک به تدریج همه وسائل و ابزار دارای هوش مصنوعی و کنترل از طریق فضای مجازی می شوند.

 وی تصریح کرد با توجه به توسعه فناوری و استفاده از تلفن های همراه هوشمند آحاد مردم بیشتر از نخبگان از این سیستم بهره می گیرند و باید برای آسان سازی بهره گیری مخاطبان از آن تلاش کرد.

مهدی افراسیابی، مدیر شبکه ملی فرهنگ و محمدکاظم دبیری معاون طرح و برنامه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از جمله سایر مسولان حاضر در برنامه افتتاحیه بودند که به بازدید از بخش های مختلف مجتمع و بررسی فعالیت ها و اقدامات آن پرداختند.

مدیر شبکه ملی فرهنگ مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال نیز گفت: توسعه و کاربری فناوری های اطلاعات و ارتقای سواد دیجیتال و ایجاد اشتغال در این عرصه مورد توجه خاص قرار دارد.

مهدی افراسیابی افزود: هزینه برای ایجاد اشتغال در فضای مجازی به مراتب کمتر و تاثیر گذاری فعالیتهای آن بیشتر از فضای غیر مجازی است.

وی ادامه داد: 350 خانه فرهنگ دیجیتال در کشور به صورت یکپارچه زیرپوشش این شبکه ملی قرار دارد.

در ادامه برنامه محمدرضا اسماعیل زاده، مدیر مجتمع فرهنگی دیجیتال خراسان رضوی گزارشی از اقدامات و طرحهای اجرا شده توسط مجتمع در زمینه های فرهنگی، هنری و مذهبی به بازدیدکنندگان ارائه داد.مجتمع فرهنگ دیجیتال خراسان رضوی، باهدف تولید محتوا در فضای مجازی و توسعه فرهنگ دیجیتال و سواد رسانه ای، در حوزه های چون خبر، آموزش و تولید محصولات چندرسانه ای فعالیت می کند.

روابط عمومی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال
۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۲۲

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.