یکشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۸
 

اخبار

اپراتور مجازی تلفن همراه سلامت آغاز به کار کرد

اپراتور مجازی تلفن همراه سلامت آغاز به کار کرد
شرکت سلامت الکترونیک برکت با مجوز اپراتور سلامت الکترونیکی کشور به عنوان اولین اپراتور سلامت همراه در کشور، خدمات سلامت الکترونیکی خود را در منطقه‌ها‌ی 3 و 4 شهرداری تهران مبتنی بر بستر ADSL مخابرات به شهروندان ارائه خواهد کرد.
 
 
سید سجاد مروجی، مدیر عامل شرکت سلامت الکترونیک برکت، با اعلام این خبرگفت: این خدمات شامل خدمات سلامت از راه دور است که با مدل ارتقای سلامت فرد-محور و خانواده-محور با محوریت خدمات “خود مراقبتی” ارائه می شود. 
وی افزود: خدمات پیشرفته‌تر در خصوص ارائه‌ خدمات دوراسلامت خانگی (Tele-Homecare) که شامل ارتباط ویدیویی فرد و پزشک در منزل می‌شود، در مرحله‌ تست قرار دارد که پس از نهایی‌سازی به مجموعه‌ این خدمات افزوده خواهد شد و  مسلماً، این پایلوت پس از ارزیابی‌های لازم در سطح کشور توسعه پیدا خواهد کرد.
مروجی گفت: با نهایی‌سازی مجوز Health MVNO از سازمان تنظیم مقررات ارتباط رادیویی کشور امکان ارائه‌ خدمات گسترده‌ سلامت همراه از طریق صدور سیم سلامت توسط اپراتور مجازی همراه سلامت مهیا می‌شود.  اپراتور مجازی تلفن همراه سلامت به ارائه خدمات خودمراقبتی، نظارت، پیشگیری، و مشاوره‌ سلامت مبتنی بر بستر سیم کارت تلفن همراه اقدام می‌کند. 
به گفته وی، بسته‌های خدمات همراه در این بستر نیز به مجموعه‌ خدمات سلامت الکترونیکی شرکت اضافه می‌شود و مبتنی بر این امر خدمات شخصی‌سازی شده سلامت برای هر فرد در جامعه  امکان ارائه خواهد شد.  این خدمات برای افراد سالم در قالب پیشگیری، تندرستی و چکاپ مبتنی بر بستر این اپراتوری بر روی سیم کارت و گوشی قابل ارائه است. 
مروجی افزود: برای افراد بیمار نیز امکان ارتباط با متخصصان بخش سلامت از طریق تجهیزات ارتباطی، نرم افزارهای هوشمند، گوشی‌های موبایل، و تجهیزات سلامت الکترونیکی و نظارت و مراقبت و مشاوره وجود خواهد داشت. زیرساخت شبکه اپراتورمجازی تلفن همراه سلامت از طریق اپراتورهای فعلی موبایل در کشور فراهم می‌شود و  در این قالب سیم کارت سلامت با اولویت خودمراقبتی در سطح کشور ارائه خواهد شد. 
شایان ذکر است که شرکت سلامت الکترونیک برکت مجوز رسمی اپراتور خدماتی را تحت عنوان اپراتور سلامت الکترونیک کشور در سال 1392 اخذ کرده است و این شرکت در زمینه‌های سلامت همراه، دوراسلامت و سلامت الکترونیکی به ارائه خدمات در سطح کشور و در سطوح بین المللی می‌پردازد.  به گفته مروجی، از جمله فعالیت‌های این شرکت در حوزه بین‌المللی توسعه خدمات سلامت الکترونیکی در کشورهای شرق و جنوب شرقی آفریقا و کشورهای منطقه است.
پایگاه اطلاع رسانی تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات
۲۳ آبان ۱۳۹۴ ۱۵:۵۶

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.