یکشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۸
 

اخبار

مجریان یک اپراتور مجازی سلامت مشخص شدند

مجریان یک اپراتور مجازی سلامت مشخص شدند
ابر پروژه MVNO Salamat اپراتور مجازی موبایل است که با ارائه سیم‌کارت با بسته‌های مختلف صوتی، پیام و دیتا قابلیت اتصال به اینترنت پرسرعت 3G در داخل و خارج از کشور را فراهم می‌کند و با کمک کنسرسیوم داخلی برای شرکتی وابسته به وزارت بهداشت اجرا می‌شود.
 
 
علی شوقی‌بنام درباره جزئیات تفاهم‌نامه طراحی و اجرای چهار ابر پروژه در حوزه سلامت الکترونیک که میان شرکت‌های آوای فناوری اطلاعات سلامت وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و عصر دانش افزار به امضاء رسید، گفت: تفاهم‌نامه‌ای که روز گذشته به امضا رسید، کلیات طراحی و اجرای چهار ابر پروژه در حوزه سلامت را تعیین می‌کند.
 
وی گفت: ابر پروژه سلامت وای‌فای (Salamat Wi-Fi) ایجاد شبکه دسترسی وای‌فای در تمامی شهرهای ایران و ارائه سرویس‌های الکترونیکی در حوزه سلامت در تمامی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های پزشکی، خوابگاه‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز بهداشتی درمانی، داروخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها و مطب پزشکان را مورد تأکید قرار داده است.
 
مدیر روابط‌ عمومی عصر دانش‌افزار درباره ویژگی‌های دومین ابر پروژه با عنوان سلامت پِی (Salamat Pay) گفت: ایجاد زیرساخت بانکداری مجازی و امن موبایلی در خانواده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جهت سهولت پرداخت هزینه‌ها در بیمارستان‌ها، مراکز بهداشتی درمانی، داروخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها، مطب پزشکان و سرویس‌های ارزش افزوده و واریز مبالغ به حساب‌های مجازی و امکان مدیریت مبالغ واریز شده از ویژگی‌های این پروژه است.
 
او از پروژه Salamat Loyalty به عنوان سومین ابر پروژه نام برد و گفت: بر این اساس دسترسی به کلیه سرویس‌های مرتبط با حوزه پیشگیری و سلامت اعم از اپلیکیشن‌های حوزه سلامت مانند برنامه نسخه‌پیچ، برقراری ارتباط نزدیک بین بیماران و بیمارستان، سیستم نوبت‌دهی پزشکان، برقراری ارتباط بین دانشجویان و دانشگاه و... ممکن خواهد شد.
 
وی درباره ابر پروژه MVNO Salamat نیز گفت: ایجاد یک اپراتور موبایلی مجازی با ارائه سیم‌کارت با بسته‌های مختلف صوتی، پیام و دیتا که قابلیت اتصال به اینترنت پرسرعت 3G در اقصی نقاط داخل و خارج از کشور جهت سهولت در اتصال به تمام خدمات حوزه سلامت را داشته باشد نیز از ویژگی‌های این ابر پروژه است.
 
شوقی بنام افزود: در طراحی و اجرای مگا پروژه Salamat MVNO، شرکت عصر انتقال داده‌ها به نمایندگی از کنسرسیوم عصر خدمات ارتباطات مجازی همراه متشکل از شرکت‌های عصر انتقال داده‌ها، حلما گستر خاورمیانه (FCT)، سرمایه‌گذاری کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، سرمایه‌گذاری عصر ارتباطات و فناوری اطلاعات پارس، آزمون کیفیت، اندیشه تجارت میهن، همراه الکترونیک افق کیش (دفاتر پیشخوان دولت) و Transatel فرانسه مشارکت دارند.
 
وی درباره تاریخچه شرکت Transatel که از سهامداران این کنسرسیوم است گفت: این شرکت با بیش از 15 سال سابقه به عنوان پیشرو در زمینه اپراتورهای مجازی تلفن همراه در اروپا فعالیت می‌کند. شبکه این شرکت به 19 اپراتور اصلی تلفن همراه در جهان از جمله Orange متصل است که این تعداد طی 6 ماه آینده به 40 اپراتور در کشورهای مختلف خواهد رسید.
تسنیم
۲۳ آبان ۱۳۹۴ ۱۵:۵۹

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.