یکشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۸
 

اخبار

احتمال واگذاری بخش گسترده‌ای از کسب و کار یاهو به علی بابا

احتمال واگذاری بخش گسترده‌ای از کسب و کار یاهو به علی بابا
اعضای هیات مدیره یاهو ظرف روزهای آینده جلسات متعددی برگزار خواهند کرد تا در مورد فروش بخش یا بخش هایی از این شرکت به دیگر موسسات تجاری تصمیم بگیرند.

 

 

این احتمال دارد که تمامی کسب و کار اینترنتی یاهو که در سال های اخیر نتوانسته چندان سودآور باشد به شرکت چینی تجارت الکترونیک علی بابا واگذار شود.

اولین جلسه در این زمینه چهارشنبه هفته گذشته با حضور تمامی اعضای هیات مدیره یاهو برگزار شد و تا جمعه ادامه یافت. اما هنوز نتیجه قطعی از این جلسات به دست نیامده است.

کارشناسان معتقدند یاهو علیرغم همه تلاش هایی که در سه سال اخیر کرده، از رقبای قدیمی خود مانند گوگل و مایکروسافت عقب افتاده و چاره ای جز واگذاری بخشی از کسب و کار خود با هدف نوسازی باقی مانده این شرکت ندارد.

مریسا میر مدیر عامل فعلی یاهو که قبلا از مدیران ارشد گوگل بوده در طی دوره مدیریت خود تلاش زیادی کرد تا یاهو را به روزهای اوج بازگرداند. اما در این زمینه موفقیتی کسب نکرد.

کارشناسان اقتصادی ارزش فعلی یاهو را بیش از 31 میلیارد دلار برآورد کرده اند. ارزش 15 درصد سهام این شرکت در علی بابا و 35 درصد سهام آن در شعبه ژاپن یاهو به ترتیب 32 و 8.5 میلیارد دلار برآورد شده است.

فارس
۱۴ آذر ۱۳۹۴ ۱۳:۱۴

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.